רצפת אפוקסי

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

רצפת אפוקסי

התחילה כשיטת עיצוב מהירה לחללים תעשייתים. בשנים האחרונות השתנתה המגמה, ורצפות אפוקסי מעוצבות הפכו לחלק מעיצוב פנים מהודר ויוקרתי, במיוחד בשל האפשרות ליצור טקסטורות שונות, שילובי צבעים מעניינים, ואפילו יצירות אומנות מורכבות ולהפוך את הרצפה למחזה מרהיב שמוסיף נופך יחודי הן למשרד מהודר, לחברת הייטק או לחדרים מעוצבים בבתי יוקרה.

יתרונות רצפת האפוקסי

עמידות גבוהה 

לרצפת אפוקסי יתרונות רבים. ראשית, העמידות הגבוהה של ציפוי האפוקסי, במיוחד ציפוי העמיד בפני חומרים כימיים ומתאים למפעלים המשתמשים בכימיכלים שונים בתהליך הייצור שחלקם נופל לקרקע. גם מטבחים וחללים ביתיים בהם יש תנועה רבה, ומוכתמים בקלות, יכולים להנות מהעמידות הרבה של האפוקסי.

קל ופשוט לנקות 

שנית, היכולת לנקות בקלות את משטח האפוקסי, שאינו סופח אליו נוזלים, אלא הם נשארים מעל השכבה העליונה הופך את רצפת האפוקסי לאידיאלית גם עבור אולמות אירועים, בתי מלון ומסעדות, בהן קיימת תחלופה ערה של אורחים וסועדים,  ויש לשמור על רצפה מבריקה ונקייה לאורך כל שעות הפעילות.

מגוון רחב של גוונים ומרקמים

יתרון שלישי הוא היכולת להשתמש במגוון רחב של טקסטורות וגוונים, גם על משטח אחד, ולהפוך את הריצוף לפסיפס יצירתי ומעניין, בעלויות נמוכות במיוחד. אין צורך להזמין אריחים שונים, אלא ניתן לצבוע את השכבה העליונה של המשטח בצבע שונה וליצור מרמים אומנותיים או אפילו לוגו של חברה על המשטח.

בנוסף קיימים בשוק אפקטים שונים כמו צביעה בצבעים מטאליים, הוספת נצנצים וכן שילוב של קריסטלים ותאורה מתחת לריצוף המוסיפים לרצפה ניצוץ יוקרתי ומרהיב.

רצפת אפוקסי , צבע אפוקסי ,עבודות אפוקסי

אפשרות להתקנת רצפת אפוקסי מונעת החלקה 

יתרון רביעי הוא היכולת להתאים את הרצפה לשימוש בחדר או במתחם. מאפייני רצפת האפוקסי משתנים בהתאם לפורמולות שונות המתאימות לצרכי החלל. ניתן לבחור ברצפת אפוקסי מונעת החלקה, המתאימה למתחמים מסחריים, לחדרי אמבטיה ומטבח העשויים להיות רטובים, לשימוש על מדרגות או רצפה הבנויה מכמה שכבות בגבהים שונים או בשיפוע כמו שניתן למצוא למשל באולמות קולנוע.

לסיכום

לרצפת אפוקסי יתרונות רבים, ומחירה הנמוך יחסית הופך אותה לאופציה אידיאלית בתכנון חללים פרטיים, מסחריים ותעשייתיים.

צבע בטון אפוקסי עושה את ההבדל מעצבי פנים רבים גילו את יתרונות האפוקסי כצבע לבטון. צבעי אפוקסי, שמגיעים בשלל צבעים וטקסטורות, מאפשרים עיצוב מהיר של כל חלל הכולל בטון, באמצעות שכבת צבע המכסה את חלקו העליון של הבטון. באמצעות שכבת האפוקסי ניתן להוסיף עיצובים דקורטייים לבטון או להוסיף לו עמידות גבוהה בפני כתמים, חום, חומרים תעשייתיים שונים, ואפילו חומרים מונעי החלקה ההופכים את רצפת הבטון לבטיחותית יותר.

צבע שנשמר לאורך זמן

תהליך הצביעה באמצעות צבע אפוקסי הם מהירים יחסית, ותוצאות הצביעה נשארות לאורך זמן רב, מבלי שיהיה צורך בתחזוקה שוטפת. צבע לבטון הבנוי מהפולימר החזק של שכבת האפוקסי הופך את הבטון הכעור למשטח מרהיב, ומאפשר להנות מהיתרונות של שניהם. מצד אחד עמידות גבוהה של המבנה המחוזק, ומאידך עיצוב מהוקצע גם לחללים יוקרתיים. 

גם כשהבטון לא חלק לחלוטין

צביעת משטחי בטון היא משמה מורכבת לעיתים. על משטח הבטון, שנבנה בדרך כלל בחלקים ולא כיציקה אחת אחת אחידה, נשארים סדקים או איזורים בהם הוא אינו חלק לחלוטין, וניתן להבחין בחיבור בין היציקות השונות. צבע לבטון מסוג אפוקסי מאפשר יצירת מראה אחיד גם למשטחי בטון המשתרעים לאורך מאות מטרים, מבלי שניתן יהיה להבחין בחומר ממנו המשטח עשוי מתחת לצבע האפוקסי. 

צביעת בטון – עיצוב חניונים 

אחד מהיתרונות הגדולים של צבע לבטון באמצעות אפוקסי הוא היכולת לעצב את החלל באמצעות צבע. בחניונים ניתן להשתמש בפוקנציונליות של תכונה זו. עיצוב חצים בחניון, איזורי חניה נפרדים לנכים (הצבועים בדרך כלל בכחול), סימון מתחמים שונים באמצעות צבע, ואף חיזוק תמרורי אזהרה בשטחים המיועדים לכוחות החירום. את כל אלה ניתן לעשות באמצעות צבע אפוקסי לבטון. 

לסיכום

ניתן לבחור מספר אפשרויות בכל הנוגע לצבע לבטון, ולהשתמש בטכנולוגיה הקלאסית, שדורשת תחזוקה רבה או להתקדם לצביעה של העתיד – באמצעות צבע אפוקסי.