ציפוי אפוקסי

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

ציפוי אפוקסי


מעניק למשטחים שונים יתרון של עמידות גבוהה בפני שריטות, כתמים, ומוסיף צבע וטקסטורה מרהיבים לכל חלל. ניתן להשתמש בציפוי אפוקסי על מנת לכסות שיש במטבח, או אי הנמצא במרכז המטבח, שולחנות מטבח, ארונות או שולחן באר, רצפת אפוקסי, וכן לחפוש משטחים תעשייתים שונים.

תהליך הציפוי 

צבע אפוקסי מתייבש במהירות רבה, ולכן בעבודות ציפוי אפוקסי לא עובדים עם מוצר אחד מוגמר של משלבים מספר מרכיבים. ציפוי האפוקסי מתבצע באמצעות שני שלבים, הראשון הוא שימוש באמצעות החומר המקשר והשני הוא השימוש בצבע עצמו. השילוב של שני החומרים יוצר ריאקציה כימית והמוצר המוגמר הוא חזק ועמיד. במרבית המקרים משתמשים בחומרים נוספים על מנת להוסיף עמידות גבוהה יותר וברק לציפוי האפוקסי.

איך בוחרים את ציפוי האפוקסי? 

התהליך הראשוני של האינטרקציה בין החומרים אורך בין מספר דקות למספר שעות, כאשר החומרים בהם נעשה שימוש תלויים בצרכי המשטח. לפני שבוחרים את החומרים שישתתפו בתרכובת, יש לבחון באם מדובר במשטח הדורש עמידות גבוהה בפני חום, או בפני חומרים כימיים, או אם זקוקים משטח הכולל רמה מסויימת של שקיפות על מנת לתת לאור לעבור דרכו ולשמש כאלמנט עיצובי.

ציפוי אפוקסי

יתרונות הציפוי האקוסטי לשיש המטבח 

שיש המצופה בציפוי אפוקסי הוא עמיד יותר בפני נזקי מזג אוויר, לחות ואפילו חום. הציפוי אינו סופח אליו כתמים בקלות כמו אבן טבעית, והדלפק נשאר נקי ומבריק גם לאחר עבודה ממושכת. יתרון נוסף שיש לאפוקסי היא היכולת לנקות אותו בקלות, ואפילו להשתמש בחומרי ניקיון חזקים יחסית מבלי לגרום נזק למשטח.

יתרונות ציפוי אפוקסי לריהוט תעשייתי או ריצוף מפעל

ציפוי אפוקסי טומן בחובו מספר יתרונות משמעותיים לתעשייה, במיוחד תעשייה כבדה בה נעשה שימוש בחומרים כימיים חזקים כמו תעשיית פרמצבטיה, חומרי ניקוי, או מעבדות כימיות ביולוגיות. המרקם האחיד של המשטחים או הריצוף מאפשרים ניקוי קל ויסודי של המשטח, וכן, כפי שצויין קודם עמידות גבוהה בפני שינויים טמפרטורה תכופים, חום ישיר וחומצות חזקות.

לסיכום

ציפוי אפוקסי אידיאלי למגוון רב של משטחים הן בבית והן בחלללים תעשייתים, ומומלץ במיוחד לשימוש במעבדות או שטחים מסחריים.

כל המידע שאתם מחפשים על רצפת אפוקסי , צבע לבטוןציפוי אפוקסי , כל המידעע אצל המקצוענים באפוקסי