צבע לבטון

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הבטון נחשב לאחר החומרים החזקים המשמשים בתעשיית הבנייה, והוא חלק בלתי נפרד מכל פרוייקט גדול כקטן. עם זאת, כאשר משתמשים בבטון חשוף כמו במתחמי תעשייה גדולים, בחניונים מקורים רחבי ידיים ואף כחלק מעיצוב משרדי חברות הייטק בהן קיים שטח פתוח גדול צבעו של הבטון משמים מאד, והוא נוטה לספוח אליו כתמים שלא קל לנקות, וכן להשרט בקלות. 

צבע בטון – אפוקסי עושה את ההבדל 

מעצבי פנים רבים גילו את יתרונות האפוקסי כצבע לבטון. צבעי אפוקסי, שמגיעים בשלל צבעים וטקסטורות, מאפשרים עיצוב מהיר של כל חלל הכולל בטון, באמצעות שכבת צבע המכסה את חלקו העליון של הבטון. באמצעות שכבת האפוקסי ניתן להוסיף עיצובים דקורטייים לבטון או להוסיף לו עמידות גבוהה בפני כתמים, חום, חומרים תעשייתיים שונים, ואפילו חומרים מונעי החלקה ההופכים את רצפת הבטון לבטיחותית יותר.

צבע שנשמר לאורך זמן

תהליך הצביעה באמצעות צבעי האפוקסי הם מהירים יחסית, ותוצאות הצביעה נשארות לאורך זמן רב, מבלי שיהיה צורך בתחזוקה שוטפת. צבע לבטון הבנוי מהפולימר החזק של שכבת האפוקסי הופך את הבטון הכעור למשטח מרהיב, ומאפשר להנות מהיתרונות של שניהם. מצד אחד עמידות גבוהה של המבנה המחוזק, ומאידך עיצוב מהוקצע גם לחללים יוקרתיים. 

צבע לבטון

גם כשהבטון לא חלק לחלוטין

צביעת משטחי בטון היא משמה מורכבת לעיתים. על משטח הבטון, שנבנה בדרך כלל בחלקים ולא כיציקה אחת אחת אחידה, נשארים סדקים או איזורים בהם הוא אינו חלק לחלוטין, וניתן להבחין בחיבור בין היציקות השונות. צבע לבטון מסוג אפוקסי מאפשר יצירת מראה אחיד גם למשטחי בטון המשתרעים לאורך מאות מטרים, מבלי שניתן יהיה להבחין בחומר ממנו המשטח עשוי מתחת לצבע האפוקסי. 

צביעת בטון – עיצוב חניונים 

אחד מהיתרונות הגדולים של צבע לבטון באמצעות אפוקסי הוא היכולת לעצב את החלל באמצעות צבע. בחניונים ניתן להשתמש בפוקנציונליות של תכונה זו. עיצוב חצים בחניון, איזורי חניה נפרדים לנכים (הצבועים בדרך כלל בכחול), סימון מתחמים שונים באמצעות צבע, ואף חיזוק תמרורי אזהרה בשטחים המיועדים לכוחות החירום. את כל אלה ניתן לעשות באמצעות צבע אפוקסי לבטון. 

לסיכום

ניתן לבחור מספר אפשרויות בכל הנוגע לצבע לבטון, ולהשתמש בטכנולוגיה הקלאסית, שדורשת תחזוקה רבה או להתקדם לצביעה של העתיד – באמצעות צבע אפוקסי.