צבע אפוקסי

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

המונח צבע אפוקסי משמש לעיתים בתעשייה בהקשר שגוי של ציפוי אפוקסי. בעוד הציפוי האפוקסי מבוסס על אינטרקציה בין שני חומרים היוצרים כיסוי למשטחים ורצפות ויכול לשמש גם לצביעת משטחי בטון, רצפות, ואלמנטים עיצוביים אחרים בחללים פרטיים או מסחריים. 

יש המכנים צבע אפוקסי צבעי אקריליק שמעורבב בהם מעט חומר אפוקסי ומשמשים לצביעת קירות. הדרך האידיאלית לדעת אם מדובר בצבע אפוקסי היא מספר השלבים הנרשים להכנתו. צבע אפוקסי אמיתי דורש חיבור של שני מרכיבים או יותר, בצבע אקרילי לעומת זאת נעשה שימוש בשכבה אחת בלבד. במאמר זה נתייחס לצביעה או חיפוי אפוקסי המורכב מאינטרקציה בין שני חומרים או יותר.

מגוון של צבעים ואפשרויות עיצוב

צביעת משטחים שונים בצבע אפוקסי מאפשרת יצירת משטח אחיד העמיד בפני חום וכן חומרים כימיים שונים. האפוקסי מגיע בקשת רחבה של גוונים, וניתן לשלב ביניהם או ליצור יצירות אמנות של ממש על המשטח באמצעות שילוב צבעים שונים לעיצוב קלאסי ויוקרתי.

צבע אפוקסי לחניונים 

הצבע האפוקסי מאפשר להגדיר יחידות פנימיות שונות גם על משטח חלק. אפשרות זו שימושית במיוחד בחניונים, בהם אפשר באמצעות צבע לתחום איזורי נכים, לסמן חיצים בצורה מדוייקת, וליצור מתחמים צבעוניים על מנת לסייע לחונים לזכור את הקומה והכניסה בה חנו בחניונים רבי קומות. צבע אפוקסי נשאר זמן רב יותר מצבע אחר, ולכן גם תנועה מאסיבים של רכבים על גביו, ואפילו דליפות שמן מהרכב אינן משפיעות עליו בצורה משמעותית. 

חללים שקל לנקות 

חללים שונים הצבועים בצבע אפוקסי קל מאד לנקות. צבע אפוקסי מאפשר תנועה חלקה ונוחה של מגבים, או של מכשור תעשייתי המשמש לניקיון, ורצפה המחופה בציפוי אפוקסי אינו כוללת חריצים בדומה לריצוף סטנדרטי באמצעות אריחים. המרקם המשווה מראה יוקרתי ואחיד, או מראה תעשייתי בהתאם לנדרש מתאים הן למבני יוקרה, למשרדים וחברות הייטק, והן למתחמים מסחריים כמו קניונים ומרכזי קניות.

לסיכום

בניגוד לריצוף הקלאסי צביעה בצבע אפוקסי מאפשרת צביעה מהירה של רצפה, שיש או מבנים דקורטיביים שונים. הצבע האפוקסי מתייבש במהירות רבה יחסית ובתוך מספר שעות ניתן להנות מהתוצאות המרשימות, בכל סוג של חלל.