יציקת אפוקסי

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

יציקת אפוקסי משמש פעמים רבות בתעשיית ליציקה, באמצעות יצירת תבניות שונות, או ליציקה על גבי דלפקים הכוללים מסגרת המקיפה את המשטח. האפוקסי הוא חומר נוח לעבודה משום שהוא קל מאד למזיגה, וכן קיים מגוון רחב של פורמולות מהן ניתן לבחור טקסטורות, צבעים, דרגות חוזק וכן תכונות מיוחדות כמו עמידות לחום ולחומרים כימיים, או מניעת החלקה.

יציקות אפוקסי לחיפוי 

יש המשתמשים ביציקת אפוקסי על מנת לעצב לוחות באמצעותם ניתן לחפות רצפות, קירות או משטחים שונים. האפוקסי על שלל גוווניו משתלב גם בתעשיות חיפוי הקירוף או רצפות המטבח, וכן ניתן להשתמש ביציקות אפוקסי על מנת לעצב אזור בודד על שולחן אוכל רחב ידיים. יתרונו הגדול של האפוקסי הוא היכולת להתייבש בטמפורטורת החדר, וכן היכולת לשלב בתוכו חפצים נוספים אותם ניתן לראות דרך אפוקסי שקוף לחלוטין או בעל שקיפות חלקית. 

יציקת אפוקסי ליצירת משטחים עמידיים למעבדות כימיות וביולוגיות 

לעיתים קיים צורך ליצור משטח בצורה או גודל מיוחד, היכול לעמוד בפני נזקים שנובעים משימוש בחומצות חזקות, חומרים ביולוגיים או חומרי ניקוי וחיטוי חזקים. כמו כן, במעבדות שונות יש דרישה לחומר היכול לעמוד בפני רמות חום גבוהות, מבלי להעביר את החום לחלל החדר או לסכן את העובדים בסמוך למשטח. בזכות זה יציקות אפוקסי מסייעות ביצירת ריהוט מיוחד למעבדות ולמפעלים שונים.

יציקת אפוקסי | המקצוענים לאפוקסי

שימוש ביציקת אפוקסי שקופה גם לדקורציה או אמנות

למעונינים לעצב חללים דקורטיים המשלבים קריסטלים, אבנים מיוחדות, או גופי תאורה המסתתרים מתחת לדלפק יוקרתי, ניתן להשתמש ביציקת אפוקסי שקופה לחלוטין, או כזו המכילה צבע ברמת שקיפות מקסימלית. 

האור החודר דרך משטח האפוקסי הוא אור חמים, המסייע ליצירת אווירת קלאסית ונעימה. בעוד משטחים המשלבים צמחיה מלאכותית הכלואה בלוחות אפוקסי שקופים, קריסטלים או אבנים טבעיות משמשים בעיקר בבתי יוקרה או עיצוב משרדי יוקרה, ישנם אומנים העושים שימוש באפוקסי דווקא על מנת ליצור יצירה אומנות אאוטסיידרית יחודית. 

לסיכום

אפוקסי הפך לאחד החומרים הפופלריים בתעשייה ליציקות שונות, ומשמש כמרכיב מפתח בתעשיות כבדות. מעבר לכך יציקות אפוקסי משמשות גם כאלמנט דקורטיבי בחללים מעוצבים, ואפילו כחלק מיצירות אומנות מודרניות.

יציקת אפוקסי